0
0

Геотекстиль (геотканина)

Геотекстиль (геотканина)

Геотекстиль — синтетичний матеріал тканого або нетканого типу, що відрізняється такими якостями, як надійність і довговічність, висока вологостійкість, стійкість до впливу органіки і агресивних речовин, включаючи слабкі розчини лугів та кислот, економічність та універсальність застосування. Виготовляється з поліпропілену або поліефіру, до складу можуть входити добавки (наприклад, УФ-стабілізатори). 

Основні сфери застосування геотекстилю

В інтернет-магазині компанії «Браста Україна» можна геотекстиль купити для використання в різних галузях: від садівництва до будівництва. У кожній сфері цей матеріал виконує конкретні завдання:

 

  • у садівництві та сільському господарстві спрощує процес посадки рослин, захищає їх від шкідників, бур’янів, несприятливих погодних умов;

  • при виконанні будівельних та гідротехнічних робіт використовується для зміцнення ґрунту та розподілу шарів ґрунту з різними властивостями;

  • геотекстиль для дренажу оберігає ґрунт від вимивання, дозволяє організувати процес фільтрації води — утримання дрібних частинок та сміття.

 

І це лише мала частина його функцій. Сучасний геотекстиль для чого тільки не використовується: для ландшафтних робіт, зведення фундаменту житлових або нежитлових будівель, укладання тротуарної плитки, будівництва тунелів, організації штучних водойм, спортивних майданчиків, стадіонів. 

Докладніше про завдання, які можна вирішити за допомогою геотекстилю

1. У дорожньому будівництві геотекстиль розділяє різні за типом та консистенцією матеріали, тобто не дає змішуватися, наприклад, щебню та піску, а також проникати цим матеріалам у ґрунтову основу. При цьому геотекстиль не перешкоджає проходженню води, у тому числі і під відчутним навантаженням. Для насипних доріг це має особливе значення, оскільки дозволяє уникнути утворення колій та руйнування основи.

 


2. Ще одна функція, яку успішно виконує якісний геотекстиль, у тому числі й у дорожньому будівництві, — армування та стабілізація. Якщо дорожнє полотно укладається на ґрунт з низькою здатністю тримати структуру, без використання геотканини не обійтися. Вона дозволить вирішити щонайменше 3 завдання:

 

  • обмеження та стримування;

  • мембранний механізм;

  • локальне посилення конкретної ділянки.

 


3. Утримання піску та дрібних частинок ґрунту при вільному проходженні води, тобто фільтрація. Ефективність дренажної роботи геотекстилю залежить від розміру пор, показника водопроникності, здатності пропускати воду під навантаженням. Застосовується при облаштуванні прибудинкових територій, організації вимощення навколо будинку і не тільки.


 

4. Розподіл тих будівельних матеріалів, які не можуть контактувати між собою через несумісність хімічного складу. Наприклад, мембрани ПВХ та бітуму або екструдованого пінополістиролу. Наявність геотекстилю між цими матеріалами запобігає процесу зниження еластичності та передчасного старіння мембрани, а також порушення структури теплоізоляційного шару в покрівельному пирозі.


 

5. При організації штучних водойм та гідроспоруд різного призначення, занурених у землю резервуарів для зберігання побутового, промислового або іншого сміття теж рекомендується укладати геотканину. Вона мінімізує тертя між гідроізоляційним шаром та підсипним матеріалом, що суттєво продовжує термін служби загальної конструкції. Тут важливо правильно вибрати матеріал за показником граничної міцності, так як навантаження на нього буде серйозним. 


Популярні різновиди геотекстилю

Сьогодні високим попитом користується геотекстиль голкопробивний. Це неткане полотно, синтетичні волокна, в якому фіксуються між собою не термічним, а механічним способом. Але додаткову термічну обробку воно все ж таки проходить, і за рахунок цього відрізняється оптимальними фільтраційними якостями та здатністю витримувати високі експлуатаційні навантаження. Його можна купити для застосування на будь-якому типі ґрунту.

 

А взагалі весь геотекстиль поділяється на 2 великі групи:

 

  • геотканина — виготовляється з використанням в’язально-прошивної технології, коли нитки різної щільності переплітаються між собою (характеризується міцністю, еластичністю, низькими показниками водонепроникності);

  • геополотно — виготовляється з полімерних або поліпропіленових волокон термоскріпним або голкопробивним способом (відрізняється еластичністю та водопроникністю, тому таке геоволокно ідеально підходить для дренажних робіт).

 

Окрема категорія — конструкційний геотекстиль, який призначений виключно для стабілізації та поділу ґрунту. Виготовлений з якісних поліестерових та поліпропіленових ниток із застосуванням унікальної технології перфорації. 

На що звернути увагу при купівлі геотекстилю

Перше, що потрібно врахувати перед тим, як купити геотканину, — це її призначення, тобто для вирішення яких завдань вона використовуватиметься. Від цього залежить щільність матеріалу. Поширені варіанти:

 

  • до 150 г/м.кв. (реалізація проектів ландшафтного дизайну, організація дренажних систем, зміцнення насипів із різних матеріалів);

  • до 200 г/м.кв. (геотекстиль під тротуарну плитку, для зведення фундаментів, додаткового захисту гідроізоляційних мембран);

  • до 250 г/м.кв. (зміцнення схилів, створення паркувальних місць та доріг для легкових автомобілів);

  • до 300 г/м.кв. (геотекстиль для дороги, якою буде пересуватися вантажний транспорт і спецтехніка, спричиняючи високе навантаження).

 

Якщо ви хочете замовити геотекстиль для роботи на ділянці з проблемним кам’янистим ґрунтом, оберіть ті різновиди, які відрізняються найбільшою еластичністю. Полотно має тягнутися, облягаючи всі нерівності, що запобігає механічному пошкодженню (розриву).

 

Фахівці вважають, що одна з головних характеристик геотекстилю — оптимальне співвідношення між механічним навантаженням та можливою потенційною деформацією. Врахуйте, що високий рівень пружності має саме термічно скріплений матеріал. Також для нього характерні високі гідравлічні показники: від розміру пор до водопроникності у звичайних умовах і під навантаженням.

 

Для підвищення експлуатаційних властивостей деякі вироби додатково обробляються спеціальними сумішами на латексній чи іншій основі. У сировину часто додаються УФ-стабілізатори, пластифікатори, полімерні смоли. На такий геотекстиль ціна трохи вища, зате він набуває покращених характеристик: підвищеної гнучкості, посиленого армування, стійкості до негативного впливу ультрафіолету, опадів, різкого перепаду температур. 

Важливий критерій вибору — механічні характеристики геотекстилю (геотканини)


Міцність на розрив

Показник навантаження, що спричиняється на матеріал, при якому може статися розрив. У лабораторних умовах геотекстиль зазвичай тестується на зразку розміром 100х200 см.

Статичне продавлювання

Здатність рулонного матеріалу протистояти локальному тиску без утворення пошкоджень.

Конусове занурення

Збереження геотекстилем структури при різкому навантаженні дуже малої площі, наприклад, при впливі щебню.

Грейферна міцність

Здатність протистояти розтягуванню, що виникає в результаті вертикального навантаження, наприклад, шаром кам’яного матеріалу. 

Плюси звернення до нашого інтернет-магазину

Припустимо, що вам терміново знадобився геотекстиль під щебінь або інші матеріали. В інтернет-магазині компанії «Браста Україна» знайдете саме той варіант і з тими характеристиками, які потрібні. Ви завжди можете проконсультуватися з досвідченим менеджером або скористатись зручною системою пошуку товару на сайті.

 

І на цьому наші переваги не закінчуються. На кожного покупця чекає:

 

  • помірна ціна на продукцію справді високої якості від перевірених виробників;

  • широкий вибір способів оплати — від оплати карткою до внесення зазначеної суми при отриманні товару;

  • швидка та відповідальна доставка не лише Києвом, а й до інших областей і міст України.

 

Купуйте геотекстиль та інші будівельні матеріали лише в перевірених місцях. Так ви заощадите і час, і гроші.